Otrzymaliśmy tytuł Gabinetu Przyjaznego Dziecku

Archiwum aktualności » Rok 2014

Chyba wszyscy pamiętamy swoje wizyty u dentysty. Okazuje się, że odpowiednie przygotowanie dziecka do takiego spotkania może w prosty sposób zamienić je w miłe wspomnienie.

 

 

 

 

 

Dlatego nasza klinika Stomatologia Uśmiechnij się przystąpiła do programu „Pierwsza wizyta” i uzyskaliśmy tytuł Gabinetu Przyjaznego Dziecku. Program zakłada przygotowanie dziecka poprzez zabawę do pierwszego spotkania z nieznanym światem gabinetu stomatologicznego. Kluczem jest poznanie i zbudowanie przyjaznych skojarzeń z narzędziami i wykonywanymi zabiegami. Ponadto wszyscy stosują jednakowe, zabawne nazewnictwo. I tak fotel staje się windą, zgłębnik Panem Dziobakiem, a ślinociąg pojeniem słonia.

 

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do zapoznania swoich dzieci z grą, gdzie pingwinek Laki wędruje po wirtualnym gabinecie. Stosujmy nazwy używane w grze, a dziecko z ochotą zechce odwiedzić prawdziwy gabinet, gdzie będzie mógł spotkać znane sobie narzędzia i miejsca. Nasz zespół przygotowany jest do przeprowadzenia bezstresowo wizyty zgodnie ze scenariuszem gry.

 

Dostęp do gry oraz więcej szczegółów na temat postępowania i założeń programu można znaleźć na stronie www.pierwszawizyta.pl

 

Pomóżmy naszym dzieciom zadbać o swoje zdrowie