Ozonoterapia

Archiwum aktualności » Rok 2006

Poszukując bezbolesnych i nieinwazyjnych metod leczenia proponujemy Państwu leczenie ozonem. Wykorzystanie leczniczych właściwości ozonu stało się możliwe dzięki miniaturyzacji urządzeń do jego wytwarzania.

 Terapia ozonowa jest bezbolesna, skraca okres leczenia, nie powoduje skutków ubocznych i ma długotrwałe działanie.

Ozon jako trzy atomowa odmiana tlenu jest jednym z najsilniejszych utleniaczy. Szybko przekształca się w tlen i wyzwala bardzo aktywny tlen atomowy. Wykazuje przy tym zdolność do łączenia się ze związkami organicznymi. Ta jego właściwość została wykorzystana w ozonoterapii.

 

- przy zmianach próchnicowych aplikacja ozonu pozwala uzyskać remineralizację zębiny,

 

- poddanie działaniu ozonu miejsca przed ekstrakcją i po ekstrakcji zęba sprawia iż rana goi się szybciej i bezboleśnie,

 

- przy trudnogojących się ranach poekstrakcyjnych wykorzystujemy bakteriobójcze  działanie ozonoterapii dla skrócenia okresu leczenia,

 

- w przypadkach bolesnego i utrudnionego wyrzynania się tzw zębów mądrości, terapia ozonem może przynieść ulgę,

 

- stany zapalne przyzębia leczone ozonem ustępują szybko i bezboleśnie,

 

- ozonoterapia pozwala leczyć zmiany chorobowe w obrębie błony śluzowej jamy ustnej. W tym tak dokuczliwe afty, zajady i opryszczki wargowe. Już jednokrotny zabieg przynosi ulgę. Ustępuje ból, a zmiany chorobowe przyjmują postać wysuszoną. Co najważniejsze, przy pełnym procesie leczenia nie następują nawroty choroby.


Leczenie większości przedstawionych schorzeń  prowadzone jest przy użyciu środków chemiczno- farmakologicznych, w tym antybiotyków. Jak wiemy stosowanie ich może wywoływać różne skutki uboczne, reakcje alergiczne i obronne organizmu, uodpornienie się szczepów bakterii na antybiotyk.

Możemy tego uniknąć stosując leczenie ozonem.   W naszym gabinecie ozon do celów medycznych wytwarzany jest w OzonyTronie.   Następnie w postaci mieszanki gazowej ozonu i tlenu podawany jest szkalnymi aplikatorami do ogniska choroby w ściśle określonych dawkach.

Ozon, który w naturalnych warunkach tworzy w górnych warstwach atmosfery ochronną barierę przed szkodliwym dla nas prominiowaniem nadfioletowym, teraz pozwala również leczyć. Bezboleśnie, szybko i skutecznie.