Implanty

Archiwum aktualności » Rok 2006

Implanty - prawie każdy słyszał o takiej formie uzupełnienia braków zębowych, ale czy potrafiliście zmierzyć się z tą możliwością?

Implantologia to najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie uzupełnień uzębienia.  Czy wiesz, że brak nawet jednego zęba może prowadzić do przesuwania się sąsiadujących z nim zębów i w efekcie powodować deformację mimiki twarzy? Osoby z takimi ubytkami odruchowo ukrywają swoje braki, śmiejąc się z charakterystycznym przykurczem ust. Uzupełnienia w formie protez ruchomych wiążą się z dyskomfortem przy ich użytkowaniu. Natomiast uzupełnienia w formie mostów wymagają niejednokrotnie użycia zdrowych zębów jako filarów do ich posadowienia. Dzisiaj możemy już zaradzić tym niedogodnościom.

Zacznijmy jednak od początku.

Implant to element zastępujący korzeń zęba. Wprowadza się go chirurgicznie w kość wyrostka zębodołowego. W tej postaci stanowi on podstawę do osadzenia stałego uzupełnienia protetycznego pojedynczych zębów, mostów, a także całego łuku. Implant wykonany jest ze stopu tytanu. Pierwiastek ten jest bardzo dobrze tolerowany przez organizm ulegając osteointegracji, czyli zrośnięcia się z kością. Jednocześnie duża wytrzymałości tego materiału pozwala doskonale przejąć obciążenia jakim poddawane są zęby.

Implanty to optymalna metoda leczenia w każdej sytuacji. Możemy ją stosować u osób młodych jak i w podeszłym wieku. Możliwe jest uzupełnienie pojedynczych zębów, kilku braków, a także całego zgryzu. Osadzony w kości implant przejmuje w całości funkcję korzeni własnych zębów. Daje to uczucie posiadania naturalnych zębów w pełni realizujących wszystkie ich życiowe funkcje. Są to uzupełnienia stałe, nie wymagają zatem wyjmowania ich z ust. Elementy konstrukcyjne implantów  są zupełnie niewidoczne, a estetycznie odbudowane zęby sprawiają, iż odzykujemy naturalny, nieskrępowany uśmiech.

Jak przebiega wszczepienie implantu. Cały zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Odsłania się miejsce przeznaczone do wszczepu i nawierca się otwór specjalnym zestawem wierteł. Następnie usadawia się implant i zaszywa śluzówkę. W okresie zrastania się implantu z kością stosuje się tymczasowe uzupełninie protetyczne. Po tym czasie można wykonać ostateczną odbudowę uzębienia.

Wszczepienie implantu jest w pełni bezpieczną metodą leczenia. Najpoważniejszym możliwym powikłaniem jest brak osteointegracji. W tej sytuacji może zajść konieczność ponownego zabiegu lub zastosowanie innej metody leczenia. W dotychczasowej praktyce skuteczność zabiegów wynosi powyżej 97%.

W naszej klinice Stomatologia Uśmiechinj się proponujemy leczenie implantologiczne systemem wszczepów Nobel Biocare, Straumann, Ankylos oraz inne.

Więcej informacji o tym systemie implantologii możecie Państwo uzyskać na stronach:

Pamiętajmy, uśmiechnięci ludzie są szczęśliwsi.