Leczenie w mikroskopie

Endodoncja czyli leczenie kanałowe zębów od zawsze boryka się z problemem dostępności kanałów do ich prawidłowego opracowania i wypełnienia. Na dzień dzisiejszy potrafimy już sobie doskonale z tym radzić. Obok precyzyjnej diagnostyki rtg również z obrazowaniem przestrzennym 3D oraz aparaturze do pomiaru długości kanałów mamy do dyspozycji mikroskopy stomatologiczne.

Małe rozmiary kanałów, ich niekiedy zawiły przebieg oraz utrudniony dostęp wymagają od lekarza zachowania wielkiej precyzji postępowania. W takich przypadkach możemy użyć lupy okularowej, ale dopiero mikroskop daje nam pełną swobodę postępowania.

Uzyskanie wielokrotnego powiększenia i możliwość pracy w takim polu widzenia gwarantuje najwyższą jakość opracowania kanałów. Lekarz ma pełną swobodę działania, śledząc z wielką dokładnością każdy swój ruch.

Możliwość doboru właściwego powiększenia, pozwala dopasować wielkość pola widzenia do aktualnych potrzeb lekarza. Wysoka jakość obrazu, głębia ostrości pozwalająca prześledzić cały przebieg opracowywanego kanału stanowi niezaprzeczalną gwarancję właściwego jego wyleczenia. Ma to niewątpliwie wpływ na czas trwania zabiegu, co wydatnie wpływa również na komfort pacjenta. Polecam zatem leczenie endodontyczne przy wykorzystaniu mikroskopu.