Nasi pacjenciMateriały do pobraniaMateriały do pobraniaWspierają nas

Przebieg akcji

19 kwiecień 2018 roku
Uczestniczyliśmy w spotkaniuz rodzicami dzieci uczęszczającymi do Szkoły Podstawowej w Lipce. Lekarz dentysta Katarzyna Kusterka oraz higienistka stomatologiczna Agnieszka Plata przedstawiły naszą akcję „Kontuzjowany ząb“. W związku ze zbliżającymi się wakacjami przygotowaliśmy informacji jak należy prawidłowo zareagować podczas złamania, wybicia lub zwichnięcia zęba. Wykład Katarzyny Kusterki został przyjęty z wielkim zainteresowaniem, budząc chwilami zdumienie, że tak wiele zależy od bezpośredniej reakcji osób uczestniczących w takim zdarzeniu. Więcej o tych spotkaniach można przeczytać: Kliknij na link
 
 
 
17 marzec 2017 roku
W tym roku nadal kontynuujemy nasza akcję „Kontuzjowany ząb”. Z prezentacją o tej tematyce byliśmy w Szkole Podstawowej w Debrznie oraz w Szkole Podstawowej Sportowej w Człuchowie. Wszystkie dzieci otrzymały również nasze ulotki o postępowaniu jeśli dojdzie do urazu zęba. Więcej o tych spotkaniach można przeczytać: Klikając na link


30 grudnia 2016 roku
W ciągu roku zdołaliśmy naszą akcją „Kontuzjowany ząb”, objąć większość szkół naszego powiatu. W Dzienniku Człuchowskim z dnia 30 grudnia 2016 roku zamieszczono wywiad z pomysłodawczynią akcji Arletą Jażdżewską. Kliknij link


23 grudnia 2016 roku
W Dzienniku Człuchowskim z dnia 23 grudnia 2016 roku przedstawiono relację z wizyty w Zespole Szkół w Przechlewie, podsumowującą przebieg naszej akcji „Kontuzjowany ząb”. Kliknij link
 

20 grudnia 2016 rok
Dzisiaj byliśmy z wizytę w Zespole Szkół im. Janusza Korczaka w Przechlewie. Było to dla nas wyjątkowe spotkanie, ponieważ lekarz dentysta specjalista ortodonta Arleta Jażdżewska przez 18 lat świadczyła usługi stomatologiczne w tej miejscowości, jak również w tej szkole. Treść prezentacji o kontuzjowanym zębie wzbudziła spore zainteresowanie uczniów jak również obecnych nauczycieli. Na koniec spotkania były oczywiście drobne prezenciki dla każdego.

   
    
(zdjęcia: Piotr Furtak)
 
 
 
01 grudnia 2016 roku
otrzymaliśmy bardzo sympatyczne podziękowanie za przeprowadzenie prelekcji "Kontuzjowany ząb" ze Szkoły Podstawowej w Stołcznie. Dziękujemy.


29 listopada 2016 rok
We wtorek odwiedziliśmy Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego w Polnicy. Po prezentacji "Kontuzjowany ząb" dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania związane z jej treścią. Wszyscy otrzymali ulotki z zasadami postępowania w sytuacji urazów zębów. Dodatkowo uczniom wręczono odblaski, które pozwolą im bezpiecznie poruszać się po drogach.
  
 
 


28 listopada 2016 rok
W poniedziałek odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Krzemieniewie. Dzieci z dużym zaciekawieniem wsłuchiwały się w treść prezentacji o kontuzjach zęba. Po prelekcji pojawiło się wiele pytań. Rozdane ulotki z pewnością utrwalą zdobyte tego dnia informacje. Ponadto dzieci zaopatrzone zostały w odblaski pomagające bezpiecznie poruszać się po drogach.
  
  
  
  
  


24 listopada 2016 rok
Dzisiaj odwiedziliśmy uczniów Zespołu Szkół w Rzeczenicy im. Władysława Andersaoraz Szkoły Podstawowej w Pieniężnicy. W ramach naszej akcji „Kontuzjowany ząb” wyjaśniliśmy jak należy zachować się w przypadku wystąpienia różnych urazów zębów oraz jak dbać o higienę zębów. Dzieci były zainteresowane tematem co wiązało się z dużą ilością pytań, zwłaszcza w Pieniężnicy. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informacyjne oraz odblaski pozwalające bezpiecznie poruszać się po drogach.
  
  
  
  
  
  
  
  
  
 
  
  
  
  
  
 

22 listopada 2016 rok
Dzisiaj odwiedziliśmy w miejscowości Wierzchowo Dworzec uczniów Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum Gminnego. Podczas prezentacji wszyscy uczestnicy otrzymali ulotki oraz odblaski ułatwiające bezpieczne poruszanie się po drogach.
   
   
   
 
  
  
 
 
18 listopada 2016 rok
Od wczesnych godzin rannych rozpoczęło się spotkanie z młodzieżą gimnazjalną w Publicznym Gimnazjum im. Alfonsa Zabłońskiego w Koczale. Naszym celem było przekazanie informacji o postępowaniu podczas urazów zębów. Prezentowany temat wzbudził duże zainteresowanie młodzieży. Wszyscy otrzymali ulotki z informacją co robić w takich sytuacjach i już wiedzą, że nie muszą się one kończyć utratą zęba.
   
   
   
  

 
16 listopada 2016 rok
Lekarz dentysta Grzegorz Gawin oraz higienistka Agnieszka Plata poprowadzili spotkanie w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamieniu Krajeńskim. W spotkaniu uczestniczyli rodzice i uczniowie, a nasza akcja przekroczyła granice naszego powiatu i województwa. Dziękujemy za serdeczne przyjęcie oraz wspaniałe podziękowanie jakie otrzymaliśmy.
16 listopada 2016 roku
Dzisiaj Pan Bartosz Chorążewicz odwiedził uczniów Zespołu Szkół w Czarnem. W ramach naszej akcji „Kontuzjowany ząb” wyjaśnił jak należy zachować się w przypadku wystąpienia różnych urazów zębów. Przedstawiona prezentacja oraz rozdane ulotki wzbudziły dużo emocji i wywołały wiele pytań. Serdecznie dziękujemy dyrekcji szkoły oraz nauczycielom za umożliwienie nam spotkania, a uczniom za tak liczne i aktywne uczestniczenie w spotkaniu.
   
   
 
 
31 sierpnia 2016 roku
Do naszej akcji włączył się Starosta Człuchowski obejmując naszee działania patronatem honorowym.

 
25 sierpnia 2016 roku
Wakacje się kończą, a my kontynuujemy naszą akcję „Kontuzjowany ząb”. W dniu dzisiejszym byliśmy w Zespole Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Człuchowie. Na spotkaniu z pracownikami szkoły, Bartosz Chorążewicz przedstawił zasady postępowania w przypadku złamania lub wybicia zęba. Całość wykładu ilustrowana była przygotowaną prezentacją.


 
23 sierpnia 2016 roku
Dla naszej akcji uzyskaliśmy wsparcie Starosty Człuchowskiego, który objął ją równiż patronatem honorowym.

 
07 lipca 2016 roku
Naszą akcją zainteresowała się Klinika stomatologiczna Multimed w Zamościu. W ramach działań Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej nawiązała się współpraca pomiędzy naszymi placówkami, a jej owocem jest realizowany w szkołach Zamościa projekt profilaktyczno-edukacyjnego "SOS dla uszkodzonego zęba". O stworzonym przez lek. stom. Małgorzatę Górską projekcie można przeczytać na stronach Kliniki stomatologicznej Multimed: kliknij link
 
 
01 lipiec 2016 roku
W Dzienniku Człuchowskim, wydaniu z 01 lipca 2016 roku, zamieszczono artykuł oraz obszerny wywiad z lekarzem dentystą specjalistą ortodontą Arletą Jażdżewską na temat prowadzonej przez klinikę Stomatologia Uśmiechnij się akcji informacyjno-edukacyjnej o urazach zębów. Całość wywiadu na naszej stronie: kliknik link
 
 
30 czerwiec 2016 rok
O naszym przedsięwzięciu „Kontuzjowany ząb” informuje Tygodnik Człuchowski. Artykuł dostępny na naszej stronie: kliknij link
 
 
27 czerwca 2016 rok
W numerze 47 poniedziałkowego wydania gazetki NaszeMiasto.pl z 27 czerwca 2016 roku, ukazała się informacja na temat naszej akcji. Wywiadu udzieliła Arleta Jażdżewska lekarz dentysta specjalista ortodonta. Więcej na naszej stronie: kliknij link.
 
 
Wakacje 2016 rok
Jak oszacowaliśmy nasze informacje dotarły do blisko 1700 uczniów
człuchowskich szkół i ich rodziców. Dzięki temu mogą one bardziej bezpieczne spędzić wakacyjny czas. O wstępnym podsumowaniu naszej akcji można też przeczytać w aktualnościach: kliknij link .
 
 
23 czerwiec 2016 roku
Założenia naszej akcji przedstawione został przez lekarza dentystę Arletę Jażdżewską gronu pedagogicznemu Zespołu Szkół Społecznych im. Jana Nowaka Jeziorańskiego w Człuchowie. Przekazane zostały również materiały informacyjne.
 
 
22 czerwiec 2016 roku
Postępowanie w sytuacjach kontuzji zęba przedstawiono gronu pedagogicznemu Gimnazjum nr 1 im. Kazimierza Jagiellończyka w Człuchowie.
Spotkanie z dyrekcją  Zespołu Szkół Sportowych w Człuchowie.
W Niepublicznej Szkole Podstawowej Piano w Człuchowie przeprowadzono pogadankę z rodzicami na temat naszej akcji.
   
Basen Sportowy w Człuchowie otrzymał od nas plakaty oraz ulotki o postępowaniu w sytuacji kontuzji zęba.

21 czerwiec 2016 roku
Spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Przyjaciół Ziemi w Człuchowie.
  
 
 
20 czerwiec 206 roku
Wizyta dentysty Arlety Jażdżewskiej w Szkole Podstawowej nr 1 w Człuchowie i rozmowa z gronem pedagogicznym szkoły.
 
 
Czerwiec 2016 roku
Rozpoczynają się nasze spotkania w człuchowskich szkołach z gronem pedagogicznym i uczniami. Przekazywane są informacje o celu prowadzenia akcji informacyjnej oraz szczegóły postępowania w sytuacjach gdy kontuzji ulega ząb. Każdy uczestnik spotkania i każdy uczeń otrzymuje ulotkę informacyjną ze schematem postępowania oraz bardziej szczegółowym opisem przypadków kontuzji zębów.
 
 

Maj 2016 roku
Naszą akcję wsparł
Burmistrz Miasta Człuchowa i objął ją patronatem honorowym. Patronatu prasowego udzielił nam Dziennik Bałtycki.

 


Luty 2016 roku
Uzyskaliśmy wsparcie klubem futbolu amerykańskiego SeaHawks w Gdyni. Dzięki ich pomocy udało się nam wykonać zdjęcia do materiałów informacyjnych. (więcej informacji na stronie aktualności).Rok 2016 przyniósł nam nowe pomysły, a wśród nich postanowiliśmy przeprowadzić akcję informacyjną dla dzieci, młodzieży oraz nauczycieli i rodziców o postępowaniu w sytuacjach kontuzji zębów. Systematycznie przystąpiliśmy do opracowywania materiałów oraz terminów realizacji przedsięwzięcia pod hasłem „Kontuzjowany ząb”.

 

 

23 październik 2015 roku
W Dzienniku Człuchowskim ukazała się rozmowa z lekarzem specjalistą ortodontą Arletą Jażdżewską na temat kontuzji zębów (Artykuł ukazał się również w dodatku Infomator Medyczny do Dziennika Bałtyckego). Nie przypuszczaliśmy, że temat zasad postępowania w przypadkach zwichnięcia, złamania lub wybicia zęba jest tak mało znany. Uświadomiło to nam, że trzeba zapobiec bezradności ludzi w takich sytuacjach. Artykuł można przeczytać na naszej stronie: kliknij link